Elektrik Faturası Desteği İle İlgili Merak Edilenler – rehberim

Elektrik Faturası Desteği İle İlgili Merak Edilenler

Pandemi döneminde bazı konu başlıklarında devletin yardımları sık gündeme gelmeye başladı. Hiç şüphesiz elektrik faturası desteği bunlar arasında önemli bir sırada yer alıyor? Peki ama elektrik faturası desteği kimlere verilir? Nasıl başvurulur? Gibi soruların cevaplarını birlikte arayalım istedik.

Elektrik Faturası Desteği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından verilen ve yardıma muhtaç ailelerin yararlanması için yapılan bir yardım türüdür. Bu yardım ailede yaşayan kişi başına hesaplanarak verilir. Kısaca değinmek gerekirse:

2 kişiye kadar olan ailelerde 40 TL – 3 kişilik ailelerde 53 TL – 4 kişilik ailelerde 67 TL 5 veya daha fazla kişilik ailelerde 80 TL olarak belirlenmektedir. Eğer aile içerisinde kronik bir hastalığa bağlı olarak tıbbi bir cihaz çalıştırılması gerekiyorsa kesintisiz güç kaynağı ve 200 TL’lik yardım da verilmektedir.

 Kimler Elektrik Faturası Yardımı Alabilirler

Öncelikle kişinin bu yardımı hak edebilmesi için ihtiyaç sahibi olduğunun belgelenmesi gerekmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olabilmeniz amacıyla yazımızın sonunda kaynak ve bilgilendirme linki eklenmiştir.

Dilerseniz o link aracılığıyla daha detaylı bilgiye de ulaşabilirsiniz.

Evde bakım yardımı yada hastalığı ile ilgili rapor alarak başvuruda bulunması da gerekir.

Başvuru Nasıl Yapılır

Kısaca elektrik yardımı başvurusu hakkında bilgi vermemiz gerekirse; kişinin sadece ilgili belgeler ve kimliğini alarak PTT’ye gitmesinin yeterli olacağını belirtebiliriz. Tabi ki bu işlem için kişinin elektrik faturasını da alması gerekmektedir. Bu işlemin ardından PTT tarafından onay verilmesi gerekmektedir.

Olumlu başvuruya cevap gelmesi halinde PTT tarafından aile içerisinde kişi sayısı baz alınarak yardımlar yapılacaktır.

Bu konu ve benzer konu başlıkları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz ilgili link aracılığıyla doğrudan kaynağından bilgi sahibi olabilirsiniz.

http://finpara.com/elektrik-faturasi-destegi-ve-yesil-kartlilara-elektrik-indirimi/

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir